A breath from the embrace of the beech trees.
This is what the Bükk region gives you every time you make your way to the North Central Mountains. Wild, undisturbed nature stretching over a large area.
Elgondolkodtál már azon, hogy vajon honnan is indult ki a Valentin-nap? Esetleg, hogy más országokban milyen szokások vannak ezen a napon? Ebben a bejegyzésben most megmutatjuk, hogy milyen történelmi jelentősége van a Valentin-napnak és néhány érdekes tényt is róla.
Valentin-napot minden évben február 14.-én tartunk, amely az idők során a szeretet ünnepévé vált. A virágoktól, a plüssmacikon és csokoládékon keresztül egy romantikus vacsoráig, ezen a napon az emberek a szeretetüket fejezik ki párjuk, családjuk és barátaik iránt.
Történelme
Az utunk az Ókori Rómában kezdődik Lupercalia fesztiválján, amelyet február 13 és 15.-e között ünnepeltek. Ez az ünnep a termékenységről és az ősz eljövetelének ünnepléséről szólt. A fiatal fiúk a városban szaladgálva kergették a lányokat, miközben kecskebőrrel csapkodták őket, hiszen úgy tartották, hogy ettől lesznek termékenyebbek. Ez az idő a boldog ünneplésé volt. De hogyan is lett ebből a mai modern Valentin-nap ?
Ahogy a kereszténység elterjedt a Római Birodalomban, rengeteg pogány szokás átalakult vagy lecserélték Keresztény hiedelmekre. Az 5. században Gelasius pápa Február 14.ét Szent Valentin-napjának hirdette ki. Ez jelentette a kezdetét a Valentin-napnak vagyis a szeretet ünnepének.
Több legenda is létezik, amelyben Szent Valentinról tudunk meg dolgokat.
Az egyik legnépszerűbb legenda, hogy Valentin titokban esküdte össze az Ókori Rómában az embereket amikor Claudius császár megtiltotta a fiatal férfiak házasodását, abban a hitben hogy az egyedülálló férfiak jobb katonák lesznek. Azonban Valentin ellenszegülése a bebörtönzéséhez, majd kivégzéséhez vezetett.
Egy másik legenda viszont azt sugallja, hogy Valentin a börtönbe beleszeretett a börtönőr lányába. Kivégzése előtt peig írt egy levelet, amelyet úgy írt alá, hogy “ a Te Valentinod”, amely azóta egy olyan kifejezés lett, amely ma is él a Valentin köszöntőkben. Bár nem világos, hogy ezek közül melyik legenda igaz, ha igaz is valamelyik, de Szent Valentin a szerelem szimbólumává vált, amely a Valentin-nap kialakulásához vezetett.
A rózsáknál például, minden szín üzenetet hordoz: a vörös rózsa a szerelmet és a szenvedélyt, a rózsaszín a csodálatot, a fehér pedig a tisztaságot és az új kezdeteket szimbolizálja.
A szerelmes levelek és kártyák cseréjének hagyománya a 17. században vált népszerűvé, de a viktoriánus korszakban kezdték a nyomtatott kártyák felváltani a kézzel írt jegyzeteket.
A 19. század végén csokoládét adtak a keverékhez, köszönhetően a csokoládégyártás fejlődésének.
Japánban a Valentin-napot egyedülálló módon tartják meg. A nők csokoládét adnak a férfiaknak február 14-én. Ezeket a csokoládékat „Giri-choco” néven ismerik, amelyet férfi kollégáknak és barátoknak adnak, és „Honmei-choco”-nak, amelyet egy barátnak, szeretőnek vagy férjnek tartanak fenn.
A Valentin-nap viszonylag új fogalom Dániában. A barátok és a kedvesek kicserélik a „hóvirágnak” nevezett, préselt fehér virágokat. Ezenkívül a férfiak névtelenül vicces verseket vagy „gaekkebrev” néven rímelő szerelmes jegyzeteket küldenek a nőknek.
Legyen szó egy romantikus vacsoráról, egy hangulatos éjszakáról, a Valentin nap a szerelem erejéről és sokoldalúságáról tanúskodik.
Gyertek el február 14-én a Hotel Aurorába, ugyanis varázslatos hangulattal, különféle afrodiziákumokat tartalmazó különleges vacsorával, csábító koktélokkal, ízletes borokkal, és kényeztető virágos szaunaszeánszokkal várunk Titeket!
Boldog Valentin napot mindenkinek!
A breath from the embrace of the beech trees.
This is what the Bükk region gives you every time you make your way to the North Central Mountains. Wild, undisturbed nature stretching over a large area.